General

Dita e pare : nisja nga Tirana drejt Shkupit  me autobus dhe me pas fluturimi Shkup-Barcelone.

 

Dita e dyte : vizitohen vendet me interesante te Barceloes si : Sheshi Espana, Kodra Monjuik, Stadiumet olimpike, Mirador de Colom, Bulevadi kryesor i Barcelones Las Ramblas,  Barceloneta, Marina Olimpike, Sagrada Famiglia, Camp Nou, Gjatë pasdites, shetitje  në bulevardin më të bukur të qytetit Passeig de Gracia, Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera, Plaza Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do të vizitohet Pallati  I Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë.

Dita e trete : Tour ne Zaragoza ku do te vizitohen vendet si: ne kembe do ta fillojme nga Parku Macanaz, Puente de Piedra. Sheshi Plaza del Pilar ku gjendet edhe Basilika e jashtezakonshtme e Zonjes sone Maries nga Pilar si dhe Katedralja e Salvadorit ne Zaragoza. Me vonë do të vizitojmë Muzeun Goya, Paseo de Fernando de Catolico , parku Grande Jose Antonio Labordeta. Pasdite behet nisja per ne Madrid.

Dita e katert : ne Madrid do te vizitohen  atraksionet, si: Rrugët e famshme të Gran Via dhe Castellana, Sheshet Plazas de Espana, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alcala, Plaza de Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sacramaneto, dhe Colon Square. Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror Vizita mbaron me një kalim pranë Stadiumit Santiago Bernabeu. Pasdite Nisja për në Lisbonë.

Dita e peste : Mëngjesi në Hotel. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Lisbonës, si: Torre de Bolem, Padrao dos Desombrimentos Mosteiro dos Jeronimos. Vizitohen lagjet Bairro Alto, Monumenti Santa Justa, Katedralja e Lisbonës, Stadiumi Estadio da Luz, Kështjella Sao Jorge, Ura 25 Abril, Ura Vasco de Gama, Akuariumi i Lisbonës etj.

Dita e Gjashtë:  Nisja për në Malaga. Ndalesë për vizitë në Sevilje, ku vizitohen: Univeristeti, Fabrika e vjetër e Duhanit,Plaza de Espana, Kulla e Artë, Ura Isabel II, Katedralja e Seviljes. Vazhdon udhëtimi për në Cordoba, ku vizitohen: Kështjella Alcazar, Xhamia. e filluar si xhami dhe e shndërruar ne kishë, lagja çifute dhe Tregu Vjetër. Vazhdon Udhëtimi për në Malaga. Mbrritje në Malaga.

Dita e Shtatë: Vizite me guidë dhe autobuz në qytet. Malaga është kryeqyteti i Costa del Sol dhe vendlindja e piktorit të famshëm Picasso. Vizitohen rrugicat karakteristike, Kopshtet dhe Bulevardet, Katedralja e quajtur La Manquita dhe Keshtjella me muret rrethues. Pasdite Nisja për në Valencia. Ndalesë për vizitë në Granada, ku vizitohet: Pallati i Alhambrës, Alcazaba, Kopshtet Generalife. Vazhdon Udhëtimi për në Valencia. Mbrritje në Valencia.

 

Dita e Tetë: Mëngjesi në Hotel. Vizite me guidë dhe autobus në qytet, ku vizitohen: Plaza de la Reina, Palacio de Congresos, Planetarium, Muzeu i Shkencave, etj.. Nisja per ne aeroport e me pas fluturimi drejt Tiranes.

Ne cmim perfshihen vetem :

1.Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Shkup – Barcelonë – Shkup.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 7 netë, Fjetje

  • 2 Netë Barcelonë,
  • 1 natë Madrid,
  • 2 netë Lisbonë,
  • 1 natë Malaga
  • 1 natë Valencia.
  1. Mëngjeset.
    5. Guide ne gjuhen shqipe.
    6. Bagazh dore 8 kg

 

******

Per me shume informacion na kontaktoni ne: info@udheto.com.al

ose

mob: +355 694050280/ +355 692033179 /+355 684050283

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.