General

 

Dita e Parë: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 22:35 – Mbrritje më 23:55. Transfertë aeroport-hotel.  Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Hungarian Parliament – Budapest – Hungary

Dita e dyte:  Do të vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj.

Dita e trete : Gjatë ditës vizitë me autobuz komod dhe guide hungareze në dispozicion ku do të vizitohen vendet turistike jashtë Budapestit si: Vishegrad, Setendre. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës.

Dita e Katert: vizite ne kopshtin zoologjik dhe botanik, parku I qytetit, labirintin e keshtjelles Buda,Shtepia e terrorit. Kthimi ne hotel.

 

Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Të lirë deri në transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 14:25 – Mbrritje më 15:50. Fluturimi për në Shqipëri

******

Per me shume informacion na kontaktoni ne: info@udheto.com.al

ose

mob: +355 694050280/ +355 692033179 /+355 684050283

 

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.