General

Tour i vlefshem per datat 03-07 nentor

 

 

Dita e pare : Nisja nga Tirana drejt Tbilisit. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

 

Dita e dyte : pas mengjesit vizite ne qytetin e Tbilisit ku do te vizitohen: Narikala, Bulevardi Rustavel,  Katedralja Holy Trinity, Katedralja Tbilisi Sioni, Parku Mtatsminda,Sheshi I Lirise , Muzeu Kombetar ,Parku Kombetar , Teatri I operas dhe Baletit , Turtle Lake.

Dita e trete: Pas mengjesit vizite ne Mtskheta ku vizitohet Katedralja Svetitskhoveli, Manastiri Smatavro , Jvari, Manastiri Shio Mgvime,  Manastiri Zedazeni, Muzeu Ilia Chavchavadze, vreshtaria Logos dhe qyteti arkeologjik Uplistsikhe. Kthimi ne hotel.

 

Dita e katert:pas megjesit nisja drejt Kakhetit . Aty do te vizitohet : Manastiri David Gareja, Manastiri Bodbe, Nekresi, Ikalto,  Keshtjella Khornabuji , ujevara Ninoskhevi, liqeni Lopota, Kisha Gurjaani Kvelatsminda.

 

Dita e peste : nisja nga Tbilisi drejt Stabollit ku gjate dites do te vizitohen: Xhamia Blu, Bazilika e Shen Sofise , Hipodromi Romak, Sarajet e Topkapise, sheshi Taksim,Shetitirja Istiklal, Dollmabahce.

Kthimi ne aeroport per tu nisur drejt Tiranes

 

Ne cmim përfshihen vetem :

1.Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel
4. Mëngjeset.
5. Guide ne gjuhen shqipe.

******

Per me shume informacion na kontaktoni ne: info@udheto.com.al

ose

mob: +355 694050280/ +355 692033179 /+355 684050283

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.